Listopad 2013

Výborová schůze

27. listopadu 2013 v 20:54 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Schůze
Dnes 27.11.2013 proběhla poslední výborová schůze v tomto roce.

Nehoda v Dačicích

22. listopadu 2013 v 20:04 | Jokl Roman SDH S lavonice |  Aktuality
s vlakem
Střet tatry s vlakem na přejezdu v Dačicích.
Střet tatry s vlakem na přejezdu v Dačicích. Autor: František Vejvoda
dnes 13:17, aktualizováno 15:59
Dačice - V pátek dopoledne se na železničním přejezdu v areálu kamenolomu v Dačicích střetlo nákladní auto tatra s osobním vlakem.

Nové dětské hřiště v hasičárně

9. listopadu 2013 v 13:00 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Brigády

Dnes 9.11.2013 se sešli dobrovolní hasiči ze Slavonic a v dopoledních hodinách pokračovali v úpravě nového dětského hřiště v areálu hasičárny. Zbývá již opravdu jen pár dokončovacích prací a dětské hřiště bude brzy zpřístupněno.

Slavoničtí hasiči v médiích

8. listopadu 2013 v 18:00 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Aktuality
SLAVONICE - Seriál Poznejte své hasiče pokračuje představením slavonického týmu. Dobrovolníci z renesančního městečka si v poslední době kromě klasických zásahů připsali i pomoc při pátrání po ztracené houbařce.
Slavonická jednotka pomáhá, baví i soupeří s ostatními.
Slavonická jednotka pomáhá, baví i soupeří s ostatními.
Foto: archiv SDH Slavonice

Věc se vyřešila ještě předtím, než mohli slavoničtí dobrovolní hasiči společně s těmi českorudoleckými vyrazit do terénu. Případ ztracené seniorky dopadl dobře, po několika hodinách ji v lese našel místní hajný. Případ ze začátku letošního září ovšem není prvním, při kterém za poslední dobu SDH Slavonice nabídl pomoc.
"Loni jsme měli podobný zásah ve Vlastkovci, kde se ztratil malý chlapec. Tam naštěstí celá věc také dopadla dobře," uvedl velitel slavonické jednotky Milan Mašek.

Když nehrozí oheň, baví děti i dospělé

I slavonický tým vyráží na přátelská hasičská soupeření. Podle Romana Jokla ze sboru se například 17. srpna hasiči zúčastnili městské soutěže o pohár starosty. Celkem o trofej bojovalo šest mužských týmů a jeden ženský. Mladší domácí hasiči skončili na druhém místě, starší potom na pátém. Závody vyhrálo družstvo z Markvarce. O dva týdny později se soupeřilo v Cizkrajově.
Na aktivitu jednotky byl bohatý především červenec. 21. července uspořádali hasiči první taneční zábavu. Ten samý den zasahovali hned u dvou požárů - ráno deset minut před devátou hodinou v Maříži (Trojmezí), na stejné místo vyjížděli ještě znovu, a to odpoledne před čtvrtou hodinou. Jako každá obecní dobrovolná jednotka pomáhají požárníci ve Slavonicích i se stavěním májky nebo s pořádáním dětských dnů.
S nástupem podzimu se slavoničtí hasiči pouštějí do povinných záležitostí, kterými jsou například pravidelné kondiční jízdy, kontroly a zkoušky dechových přístrojů nebo brigády na hasičské zbrojnici a jejím okolí.
Autor: Adam Hudec

Poslední brigáda

2. listopadu 2013 v 11:15 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Brigády
Dnes 2.11. proběhla poslední brigáda v tomto roce.