Říjen 2013

Kondiční jízdy

12. října 2013 v 22:46 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Technika
13.10.2013 - pravidelné povinné kondiční jízdy

Dýchací přístroje

12. října 2013 v 22:45 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Technika
Kontrola a zkouška dýchacích přístrojů byla provedena dne 12.10.2013.

Jarmark 2013

12. října 2013 v 22:43 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Akce
Tradičně již několik dní před slavonickým jarmarkem probíhaly v areálu hasičárny veliké přípravy. Dne 21.9.2013 bylo možno si zakoupit v ranních hodinách zabíjačkové lahůdky v areálu hasičárny. Kapela Kalíšci opět hrála až do nočních hodin nejen k poslechu, ale i k tanci.

Pátrání po houbařce

12. října 2013 v 22:36 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Zásahy

Ztracenou houbařku našel hajný

Ilustrační foto. Pátrací akce.
Ilustrační foto. Pátrací akce. Autor: Policie ČR
19.9.2013 08:29
Stálkov - Nepříznivé chladné počasí a blížící se noc hrály v úterý proti policistům, hasičům a dobrovolníkům, kteří pátrali po ztracené devětašedesátileté ženě. Ta dopoledne s manželem vyrazila na houby do lesů mezi Stálkovem a Matějovcem a ztratila se.
Podle policejní mluvčí Hany Millerové muž po 12. hodině zavolal na tísňovou linku 158. Policisté zorganizovali pátrací akci, do které byli zapojeni i hasiči a ze vzduchu pročesávala terén posádka policejního vrtulníku. Pátrací akce měla šťastný konec, neboť ženu kolem 17. hodiny našel místní hajný.
Do pátrací akce byli zapojeni i dobrovolní hasiči z Českého Rudolce a Slavonic. "My jsme měli sraz ve Stálkově a plánovalo se, jaký bude postup. Pak přišla jedna žena oznámit, že houbařku viděla a ukáže nám místo. Mezitím ji našel hajný a dovezl do Stálkova. Prý ji viděl několikrát projít," uvedl českorudolecký hasič Vilém Tesař.
Slavoničtí dobrovolní hasiči také vyjeli na pátrací akci. "Než jsme však dojeli na seřadiště, tak nás odvolali, že už se paní našla. Vloni jsme měli podobný zásah ve Vlastkovci, kde se ztratil malý kluk. Nakonec to také dopadlo dobře," popsal velitel slavonických hasičů Milan Mašek.
Jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová zdůrazňuje, že by houbaři u sebe měli mít mobil a pokud se v neznámém terénu hůře orientují, tak se pohybovat ve dvojicích. "V současné době je počasí velice chladné, v noci se teploty blíží už i k nule a přenocování venku by mohlo být z hlediska zdraví nebezpečné," doplnila Hana Millerová.
O tom, že v hlubokých lesích mezi Stálkovem a Matějovcem lze velice snadno zabloudit, ví své hajný Miroslav Marek, který v úterý hledanou houbařku našel.
"Chlapi o pátrání mluvili, někteří ji i zahlédli. Pak začal létat policejní vrtulník a když jsem ji potkal v lese na křižovatce, tak jsem ji podle popisu poznal. Naložil jsem ženu do auta a odvezl asi kilometr k místu, kde měli sraz na pátrací akci," popsal hajný Miroslav Marek.
Dodal, že zabloudit v těchto lesích není těžké, hlavně pro toho, kdo má horší smysl pro orientaci nebo les nezná. Také ve středu vezl jednoho zbloudilého houbaře na cestu.

Členská schůze

12. října 2013 v 22:36 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Schůze
V neděli 15.9.2013 proběhla členská schůze.

Soutěže

12. října 2013 v 22:31 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Sport-soutěže
O pohár starosty města - Slavonice - 17.8.2013
Zúčastnilo se 6 družstev mužů a 1 tým žen. SHD slavonice - mladší páni se umístlili na krásném 2. místě, staří páni na místě pátém. umístění prvních míst - za muže SDH Markvatec, za ženy - SDH Slavonice

FotkaCizkrajov - 31.8.2013
10týmu mužů a 1 ženy samozřejmě Slavonice.. na prvním místě se umístili muži z Heřmanče a ženy z SDH Slavonice opět neměly konkurenci - opět odjížděly s pohárem - nejlepší "proudařka"