Červenec 2012

Technická pomoc

24. července 2012 v 21:35 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Zásahy

Krajské operační středisko České Budějovice tentokrát požádalo SDH ve Slavonicích o technickou pomoc. Ta se týkala snesení pacienta do automobilu záchranné zdravotnické služby. Pomoc byla poskytnuta dne 19.7. 2012 téměř v pravé poledne.

Požár lesa Vlastkovec

2. července 2012 v 22:57 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Zásahy

Vybraný zásah ze dne 1. července 2012

Požár lesa u obce Vlastkovec na Dačicku.
Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Dačice a jednotky SDH obcí Český Rudolec a Slavonice byly v odpoledních hodinách Operačním střediskem HZS Jihočeského kraje vyslány k požáru lesa u obce Vlastkovec. Požár byl na operační středisko nahlášen z kraje Vysočina, který provádí na oblastí letecký monitoring. Vzhledem k netradičnímu způsobu ohlášení bylo pro hasiče komplikací požár v hlubokých lesích najít. Jako první se k požáru dostala slavonická dobrovolná jednotka. Prvotní průzkum ukázal, že se jedná o požár lesní školky na ploše více než 0,5 hektaru, která se nachází uprostřed vzrostlého lesa. Velitel zásahu si jako posilové jednotky vyžádal jednotku SDH obcí Dačice, Staré Hobzí, Staré Město pod Landštejnem a cisternu ze stanice Jindřichův Hradec - operační středisko vyhlásilo druhý stupeň poplachu. Hasiči na místě museli řešit dodávku vody, kterou zajistili kyvadlovou dopravou cisternami z blízkého rybníka, kde zřídili čerpací stanoviště. V 17:30 hodin dostali hasiči požár pod kontrolu tak, že se dále nešířil na další stromy. Úplné dohašení pak velitel zásahu na hlásil krátce před 20. hodinou. Poté zasahující jednotky požářiště začaly postupně opouštět s tím, že byl až do ranních hodin zajištěn jeho monitoring.

Požár lesa

2. července 2012 v 22:41 | Jokl Roman SDH Slavonice |  Zásahy

Hořela lesní školka

Ilustrační foto
Ilustrační foto Autor: Deník/Miroslav Fuchs
dnes 08:00
Slavonicko - Včera odpoledne začala hořet lesní školka u obce Vlastkovec.
Půl hektaru lesa v těžko přístupném terénu hořelo včera odpoledne na Slavonicku.Požár ohlásila letecká služba, která monitoruje kraj Vyysočina. Na místě